اطلاعات فنی گریتینگ

گریتینگ یا صفحات مشبک دست ساز، حاصل برش، پانچ  مونتاژ تسمه های فلزی باربر و رابط (تسمه، نیم تسمه، میلگرد آجدار یا چهارپهلوی تابیده) می باشند.

لازم به ذکر است روش ساخت گریتینگ الکتروفورج متفاوت از این بوده که در بخش مربوطه توضیح داده شده است.

گریتینگ فلزی دست ساز در سه نوع مختلف گریتینگ تسمه در تسمه، تسمه در نیم تسمه، تسمه در میلگرد آجدار (گریتینگ میلگردی) و یا تسمه در چهارپهلوی تابیده تولید می شود.

برای ساخت گریتینگ تسمه در تسمه، هر دو تسمه باربر و رابط را پانچ و برش زده و پس از مونتاژ در یکدیگر، آنها را جوشکاری می کنند. اما در تولید گریتینگ تسمه در نیم تسمه و گریتینگ تسمه در میلگرد یا چهارپهلوی تابیده، تنها باربر را پانچ کرده و سپس قطعات رابط را با توجه به اندازه مورد نیاز برشکاری کرده و روی میز کار و فیکسچر گریتینگ، داخل تسمه های باربر جوش می دهند.

مقاومت گریتینگ

شایان ذکر است بیشترین وابستگی میزان مقاومت و استحکام گریتینگ نسبت به بارهای مختلف استاتیک و داینامیک به طول، ارتفاع و ضخامت تسمه های باربر و فاصله آنها از یکدیگر (چشمه یا مشبندی) می باشد.

با افزایش ارتفاع و ضخامت تسمه های باربر و همچنین کم شدن فاصله آنها از یکدیگر، مقاومت گریتینگ بالا می رود. البته کم و زیاد شدن عرض دهانه بارگذاری نیز تأثیر مستقیم بر افزایش یا کاهش مقاومت دارد.

هرچند به طول قطع نمی توان گفت که رابط در میزان ثبات گریتینگ و استحکام آن تأثیر ندارد، اما روی کاغذ و طبق محاسبات، با افزایش طول رابط، گریتینگ در مقابل بارهای بیشتری از خودت مقاومت نشان می دهد. چراکه در این حالت تعداد تسمه های باربر در یک قطعه مشبک بیشتر شده، لذا بار گسترده بین تسمه های بیشتر تقسیم می گردد.

البته به دلیل ایجاد تابیدگی گریتینگ حین ساخت، جوشکاری و هنگام گالوانیزه، عدم جابجایی آسان و ایجاد مشکلات حمل و نقل گریتینگ، مجاز به افزایش طول گریتینگ به هر میزان نبوده و از استانداردهای مختص به خود برخوردار است.

اطلاعات فنی گریتینگ

راه‌های ارتباط با ما

تماس با آسا گریتینگ

دفتر مرکزی: اراک، خ هپکو، خ نواب، نبش کوچه وحدت، ساختمان مارال، طبقه 3، واحد 5
تلفن:
08691010110
پیام:
09001201810
کارخانه: اراک، شهرک صنعتی شماره 3 (خیرآباد)، فاز 3، انتهای خیابان 308
کد پستی: 3837141439
تلفن: 08633554112
فکس: 08633554093
قیمت گریتینگ با اولین تماس