گریتینگ الکتروفورج

برخی استانداردهای صنعتی و نقشه های طراحی شده، پیمانکار را مجاب به استفاده از گریتینگ الکتروفورج می کند. این نوع گریتینگ با استفاده از تجهیزات و دستگاه تولید گریتینگ اتوماتیک به روش جوش الکتروفورج ساخته می شود. درواقع رابط گریتینگ (چهارپهلوی تابیده) را با اعمال جریان بسیار بالای برق و نیروی پرس، به تسمه های باربر گریتینگ فورج می کنند. به عبارت دیگر باربر و رابط در یکدیگر ذوب شده و گریتینگ الکتروفورج به صورت قطعه ای یک تکه و بدون درز تولید می شود.

در گریتینگ الکتروفورج تسمه های باربر به صورت شاخه روی دستگاه چیده شده و سپس با تنظیم چشمه (مشبندی) گریتینگ، قطعات رابط به صورت اتوماتیک تا انتهای گریتینگ فورج می شوند که معمولا به صورت پنل هایی به ابعاد 1*6 متر ساخته می شوند. سپس مطابق با ابعاد سفارش گریتینگ برش خورده و فریم آن نصب و به روش co2، جوشکاری می شود.

از مزایای گریتینگ الکتروفورج می توان به حذف مرحله پانچ تسمه، حذف جوشکاری چشمه ها، عدم وجود درز در محل اتصال رابط به باربر و سرعت تولید بیشتر اشاره کرد. البته نباید از مشکلاتی همچون محدودیت ابعادی، دو تکه شدن گریتینگ با طول رابط بیشتر از 1 متر و محدودیت نوع گریتینگ صرف نظر کنیم. درواقع گریتینگ الکتروفورج تنها به صورت تسمه در چهارپهلوی تابیده تولید می شود و این دستگاه توانایی ساخت گریتینگ در انواع تسمه در تسمه، تسمه در نیم تسمه و تسمه در میلگرد را ندارد.

گریتینگ الکتروفورج را نیز پس از تولید با پوشش گالوانیزه گرم، آبکاری کرده تا در برابر خوردگی مقاوم شود.

راه‌های ارتباط با ما

آدرس: اراک، شهرک صنعتی شماره 3 (خیرآباد)، فاز 3، انتهای خیابان 308
تلفن: 08633554112
فکس: 08633554093
همراه: 09189880073 عاشق‌حسینی  ایمیل: asagrating[at]gmail.com

با ما در تماس باشید